Kārļamuižas pārgājieni

Kārļamužas pārgājieni tradicionāli notiek Latvijas valsts svētkos - 4. maijā un 18. novembrī ,un piedāvā lielisku svētku dienas pavadīšanu tiem, kuri nemīl tūkstošgalvu pūli un parādes apmeklējumu. Abi pārgājieni notiek pa vienu maršrutu, kas katrā gadalaikā izskatās citāds.

Pārgājieni notiek izcili gleznainā apvidū gar Amatu, maršrutā ietverot ļoti daudzus zināmus un mazāk zināmus  Amatas iežus - tie ir gan zem kājām, gan  skatāmi pāri upei. 

Pārgājienu garums 22km, un tie norit pa lokveida maršrutu ar sākumu un nobeigumu Kārļamužas viesnīcā. Pārgājiens ir  bez laika kontroles un notiek 2 gidu - vadošā un noslēdzošā gida - pavadībā. Pārgājienu laikā ir vairākas apstāšanās vietas, un tie norit mērenā tempā. Pārgājiena laikā paredzēts pusdienlaiks, lai ieturētos ar pašu līdzpaņemtām sviestmaizēm. Pārgājieni norit galvenokārt pa dabas takām, kurās ir gan trepju posmi, gan nelieli dūksnāji (iespēja sabrist kājas).

Pārgājienu ievada brokastis Kārļamuižas viesnīcā (iekļautas cenā) un noslēdz viesnīcas saimnieces sagatavotais svētku cienasts - vienmēr garšīgā Kārļamuižas zupa uz skaisti klāta svētku galda (iekļauta cenā).

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās organizatora  - Kārļamuižas veisnīcas-mājas lapā.

Par 4. maija pārgājienu  lasi organizatora lapā un Facebook.

Pieejama nūju noma (par atsevišķu samaksu). LNB dalībiekiem, kuri LNB reģistrējušies PIRMS pasākuma dienas, noteikta pasākuma ļoti patīkama dalības maksas atlaide, par kuras apjomu dalībniekiem paziņosim epastā. 

Lai sarīkojums varētu notikt Kārļamuižai ierasti labajā kārtībā arī ar lielāku gājēju skaitu, LNB dalībniekus aicinām Kārļamuižas pārgājieniem pieteikties vismaz nedēļu pirms sarīkojuma, līdzās vārdam norādot piederību LNB.

 LNB dalībnieki par pilna maršruta veikšanu saņem 22 LNB ieskaites punktus.

0


 .