Mūsu ieteikumi, kurp doties nūjot

Nūjot var teju visur, tomēr, pēc nujo.lv domām, nūjošanai vispiemērotākās ir mīksta seguma trases - platas meža takas, zemes ceļi un cietas pludmales. Pilsētniekam ikdienas nūjošanai jāsamierinās ar pilsētas ielām vai parku celiņiem. Šajā sadaļā piedāvājam ierosmes brīvdienu nūjošanas pārgājieniem un ikdienas nūjošanas vietas:

No Rīgas ērti sasniedzamas vietas Vidzemē

Siguldas aplis (jeb Siguldas kalnu velomaršruts)

No Pilsētas slēpošanas trases gar Gaujmalu līdz Kājnieku tiltam un Velnalai, pa senlejas augšu līdz Krimuldas pilij, lejup pa Serpentīna ceļu, atpakaļ pa trotuāru uz Gaujas tiltu un pa ceļu uz Pilsētas trasi, maršrutu var veikt aptuveni 1,5h, bet, apskatot apkārtni, ceļā pavadīsiet vismaz 2h vai vairāk.. Maršrutu var pagarināt, no Serpentīna ceļa nogriežoties pa kreisi uz Gūtmaņa alu un izmetot loku uz Turaidas pusi, lai pēc tam līdz tiltam atgrieztos gar Gaujmalu. Priekšrocības: apļveida maršruts, sākuma var izvēlēties arī citas vietas - piemēram, Gaujas tiltu vai stāvlaukumu pie vagoniņa Krimuldā. Sasniedzams arī ar vlcienu no Rīgas, tad maršruts pagarinās par 3-4km. Maršrutā ir vairāki kāpumi un kritumi. Lielākā daļa ceļa pa mīkstu segumu. Pavasaros, kūstot sniegam, daži posmi Siguldas pusē ir ļoti dubļaini vai pat applūst ( tad šie posmi jāveic pa klusu, bet mazāk interesantu ceļu). Vairākās vietās atrodami informatīvie stendi un maršruta karte, dažviet ir virziena norādes un takas marķējums. Dzeramā krājumus var papildināt vairākās vietās: Krimuldas muižā ir veikals un vienkārša kafejnīca, kafejnīca darbojas arī Pilsētas trases lejasdaļā pie krēslu pacēlāja, netālu no Gūtmaņalas reizēm ir atvērts vēsturiskais uzkodu kiosks Bundulītis. Maršruta karte (skat. kalnu velo maršrutu failā 'Siguldas un Siguldas novada kartes')

Turaida - Sigulda

No Turaidas muzejrezervāta, neaizmirstot izmest loku gar dīķi un puķudārzu, uz Dainu kalnu, no Dainu kalna lejup uz Gaujmalu, gar Gaujmalu līdz tiltam, to šķērsojot, var izvēlēties trepes, kas ved uz trosu ceļa staciju Siguldas pusē (2008.g. stipri bojātas un vietām nojauktas, tādēļ mitrā laikā nelieli posmi jākāpj pa dubļainu meža taku) vai trepes, kas ved uz Siguldas pili. Gaujmalā augšpus tilta abos krastos vērojamas krāšņas bebru radītas ainavas. Sevišķi krāšņi skati Siguldas pusē. Siguldā var nokļūt arī kāpjot augšup pa kādu no slēpošanas trasēm, bet šāds kāpiens varētu būt pagrūts bez iepriekšējas sagatavotības. Maršruta ilgums atkarīgs no starta un finiša vietas izvēles un apskates objektos pavadītā laika. Būtu jārēķinās ar vismaz 2h, kaut nokātot šo posmu var arī ātrāk. Sākums un beigas dažādās vietās. kartes

Rāmkalni (Murjāņi) - Krimuldas tosu ceļš

Murjāņi - Krimulda ir lieliskas maršruts dienas pārgājienam, tomēr patlaban tā vidusposmā gājēju drošību nopietni apdraud nikni un slikti audzināti suņi. Ja nonākat uz šīs takas, GNP administrācijas brīdinājuma zīmes vajadzētu uztvert ļoti nopietni. Turēšanās tauvas joslā nepasargā no suņu uzbrukumiem. Maršrutu var veikt posmā no Murjāņiem līdz Zābaku kalna slēpošanas trasei un posmā no plostnieku akmeņiem līdz Krimuldas trosu ceļa stacijai. Pie Plostnieku akmeņiem aizved Kubeseles taka, kuras sākums meklējams pie Krimuldas baznīcas.

Līgatnes dabas takas

Vajadzētu būt lieliskai nūjošanas vietai. No Līgatnes Dabas taku apmeklētāju centra jaunizveidots maršruts ved līdz pat Siguldai(tad jārēķinās ar dienas pārgājienu).

Rāmkalni - Inčukalna velnala

No Rāmkalnu autostāvvietas pie Gaujas tilta Murjāņos, šķērsojot šoseju, pa meža ceļu; no meža iznākot klajumā, pļavas vidū celiņš nogriežas pa kreisi (prom no Gaujas); pēc 200 - 300m, šī celiņa galā, kraujas malā atrodama Inčukalna Velnala. Ja maršruts par īsu (līdz Velnalai vienā virzienā aptuveni 15-20 min, abos virzienos ar alas apskati pavadīsiet 45-60 min.),turpinot ceļu pāri klajumam, var aizstaigāt līdz Inčukalna sanatorijai. Pa ceļam zirgu ganības un skaisti, veci un vientuļi ozoli. Maršruts piemērots iesācējiem. Rāmkalnos kafejnīca un veikals. Ja maršruts par īsu, Rāmkalnos, dodoties augšup pa kalnu un ejot caur mežu, var aizstaigāt uz Sēnītes pusi un atgriezties Rāmkalnos pa nogāzes augšu gar Murjāņu ceļa malu (aptuveni 30 min.).

Saulkrastu Baltā kāpa

Pabažu Baltās kāpas apkārtne piemērota īsam pārgājienam, piemēram, darbdienas vakarā.

Garie Saulkrasti: Skulte - Inčupe

Maršruta garums atkarībā no sakuma un beigu punktiem ir 10 lidz 14 kilometri. Pilnīgs maršruta apraksts un karte skatāma šeit 
Citi maršruti Saulkrastu apkārtnē skatāmi šeit.

Kalngale - Garciems

Ar vilcienu līdz Kalngales stacijai (vai ar auto līdz Kalngalei, tur jānogriežas pa kreisi un pa šauru ieliņu līdz stāvvietai pie tās pašas Kalngales stacijas). Nūjojam līdz jūrai (var griezties no asfaltētā celiņa nost un iet pa meža stigu) un pēc tam pa labi gar jūru līdz Garciemam (līdz Garupes ietekai jūrā). Turp-atpakaļ sanāk kādi 9km. Var arī iet pāri upei tālāk - vai nu pārbrienot, vai turpat meža malā pāri tiltiņam.

Ikšķile - Ogre (Zilie kalni)

Ar vilcienu līdz Ikšķiles stacijai. No turienes jāpanāk atpakaļ līdz dzelzceļa pārbrauktuvei, tai pāri un pēc kādiem 100m pa labi var atrast takas sākumu. Taka iet sākumā pa mežu līdz pļavām (zirgu ganībām), pirms tām jānogriežas pa kreisi un pāri grāvim jāiziet uz ceļa. Pa to pa labi jāiet līdz grants karjeram (dīķim). Gar dīķa kreiso malu un pēc tam pa meža ceļu var nokļūt līdz Zilo kalnu slēpošanas trasei. Turp-atpakaļ 16km. Maršruta karte >

Rīga

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Rīdziniekam ērti sasniedzama nūjošanas vieta. Diemžēl, ir gadījies sastapt personālu, kam ir iedzimts vai iegūts naids pret nūjotājiem (iespējams, agresiju izraisa šīs nodarbes nosaukums?). Izcila vieta, ja jūs nebiedē hrestomātiskas muzeja tantiņas. Izdevumos jāierēķina muzeja biļete. Ja spara pietiek, maršrutu var sākt Juglā, 6.tramvaja galapunktā, līdz muzejam no centra ved 1. autobuss. Nederēs pastaigām darbdienu vakaros (apmeklētājiem slēgts).

Biķernieku mežs

Parocīga vieta, gan no Mežciema puses, gan Teikas un Biķernieku ielas. Mīkstas meža takas. Ērti piekļūt ar sabiedrisko transportu. Šeit notiek regulāras nūjošanas ndoarbības.

Šmerļa mežs

Parocīga vieta sabiedriskā transporta dēļ. Mīkstas meža takas un interesants reljefs.Jāņem gan vērā, ka mežs nav liels, tā šķērsošanai Juglas virzienā nūjotājam pietiek ar 10-15 minūtēm. Reizumis sastopami saulesbrāļi (bet kur gan viņu nav!!).Ērti piekļūt ar sabiedrisko transportu.

Mežaparks

Šajā vietā notiek arī regulāras nūjošanas nodarbības. Nūjo.lv ir vairāk pazīstams ar Mežaparka cietā seguma celiņiem, bet tur noteikti var atrast arī mīkstākas takas. Siltos pavasara vakaros var būt liela burzma.

Uzvaras parks un Māras dīķa apkārtne

Pārdaugaviešu iecienīta vieta, kas samērā ērti sasniedzama no centra. Varētu būt laba alternatīva tiem, kam centra parkos negribas būt par garāmgājēju apbrīnas objektu. Te notiek arī regulāras nūjošanas nodarbības.